Ką veikti su vaikais? Tikriausiai vienas dažniausiai užduodamų klausimų. Tiesą sakant, mane šis klausimas pradėjo kamuoti maždaug prieš metus, kai teko laikinai pagyventi užsienyje. Mano vyresnėlei tuomet sukako ketveri, o mažajai – dveji. Dėl laikinos viešnagės šalyje nesistengėme išmokti kalbos, todėl ir socialinis gyvenimas buvo šiek tiek apribotas. Susiklostė taip, kad daugiau laiko leidome namie. Mergaitės dar mažai rasdavo bendrų veiklų, bet vieną dalyką tikrai mėgo abi – bėgioti. Ši mergaičių veikla labai nepatiko žemiau gyvenančiam kaimynui… Taigi nepastebėjau, kaip vis dažniau įjungdavau vaikams filmukus, kad vakarai būtų kuo ramesni. Tuomet ir kelionėse pradėjome naudoti telefonus bei planšetę. Vaikai netruko priprasti ir vis atkaliau reikalauti šių įrenginių. O ištikus tokiai pasaulinei katastrofai, kaip kelionėje išsikrovęs telefonas, situacija tapdavo visai nevaldoma…
Nuo tos akimirkos “ką veikti su vaikais?” tapo ir mano dažniausiai į google paieškos lauką vedamu klausimu. Maloniai nustebau - atsakymų ir pasiūlymų tūkstančiai. Bet visada yra „bet“. Kai išties nori pasinaudoti kokia idėja iš interneto, būtinai kažko pritrūksti. Veiklai paruošti reikia medžiagų, išmonės ir laiko. O dar pačiam susigaudyti, kaip čia kas daroma, ir vaikui parodyti… Žodžiu pasiūlymų daug, bet ne visada lengva juos įgyvendinti. Taip vargstant dėl kiekvienos užduotėlės man ir gimė “Užimtuko” idėja. Pamaniau, jei man, žmogui, kuri nuolat užsiima rankdarbiais, dar kažko namie pritrūksta ir užima tiek laiko, tai kaip tai padaryti kitoms mamoms? Kaip spėti tuo užsiimti po darbo? Ar nešiojant ant rankų leliuką? Bet šis tinklaraštis ne apie „Užimtuką“, o apie užimtus vaikus. Kai grįžome namo, įsirengiau savo rojaus kampelį – studiją. Vaikai jį vadina „darbukų kambariuku“, vyras „betvarke“, o aš – „kūrybine slėptuve“ (kurioje, pripažįstu, tikrai dažnai būna betvarkė :)). Ten mes su dukromis kuriame, kuičiame, piešiame, lipdome, karpome. Kuriant rinkinius, daug ką išbandome. Toli gražu ne viskas pasieks pirkėją, bet mums nuo to tik smagiau. Tai reiškia dar daugiau skirtingų eksperimentų. Šiame tinklaraštyje būtent ir dalinsiuosi veiklos su vaikais idėjomis, gimusiomis tame nuostabiame kambaryje, padedant mano mažosioms mūzoms. Emai dabar yra penkeri, Gretai – treji, bet jos jau gali daug ko mane išmokyti. Labai tikiuosi, kad pasinaudosite mūsų patarimais, pasisemsite idėjų ir rasite, ką veikti su savo vaikais.
0 Comments
|
AušraKą veikti su vaikais? Ką vaikams veikti, kai mes užsiėmę? Tai du pagrindiniai klausimai į kuriuos meginsiu atsakyti.. Šio projekto ėmiausi norėdama atitraukti savo dukras nuo mėlynųjų ekranų, tikiuosi padėsiu ir Jums. ArchivesCategories |